VEO’s “Ik vertrek”…👋🏻…Komt U ze uitzwaaien?…👋🏻

Laura Zwanenburg, Esmée Born, Christine van Eijsden, Anique van der Stelt, Roy van der Kroft en Daan de Groot stoppen ermee…🥲… Ja… Aan het einde van elk seizoen nemen altijd een paar leden van de selectie afscheid. Dit jaar zwaaien deze “Big Six” af… Waarom eigenlijk? Wat gaan ze na de zomer doen? Waar ligt hun toekomst? Heel veel vragen…. In het kader van deze VEO-aflevering van “Ik vertrek…” doen geruchten de ronde en slaat mijn fantasie mijn op hol… Eerst maar even langs de vertrekkende vrouwen -dames gaan immers voor-, waarbij ik eerlijk beken dat ik niet van allen over actiefoto’s beschik…

De vertrekkende vrouwen vlnr: Anique van der Stelt, Christine van Eijsden, Laura Zwanenburg, Esmée Born.

Laura Zwanenburg (Ex-HKC Utrecht/ ex-Trigon) en Esmée Born (Ex-Togo uit Goes) zijn twee vriendinnen. Zij kwamen zo’n twee jaar geleden over van Paal Centraal en dat was een welkome versterking. Behalve dat VEO’s IQ omhoog schoot (Een prettige bijkomstigheid van die Delftse import…🤓…) brachten zij de nodige korfbalkwaliteiten mee. Beide speelsters kwamen in de selectie en bliezen vooral hun partijtje mee in VEO 2, maar “schurkten” ook tegen het eerste aan. Laura  is behoorlijk aanvallend ingesteld en kan goed onder druk schieten, terwijl Esmée’s schot “dodelijk” is wanneer zij maar efkes vrijheid krijgt… Met hun drukke leven wordt het tijd voor een nieuwe fase, wellicht meer reizen? Alhoewel, dat hebben ze al aardig gedaan heb ik begrepen. Esmée heeft onlangs zelfs Japan bezocht (Wij hebben een caravan, hoe zijn de campings daar?… Heen- en terugreis moet lukken met onderweg elke twee uur even stoppen…), ze had er speciaal Spaans voor geleerd … huh??… Spaans voor Japan??… Oh nee, dat was een tijdje geleden voor die paar maanden in Colombia, maar Spaans is wereldtaal “numero uno” nietwaar? Kan dus misschien ook voor Japan handig zijn!? Die vrouwen zijn veel te slim voor mij… Maar goed, gewoon heel knap hoor, mijn Spaans gaat niet verder dan “dos cervezas por favor”… Wat ze gaan doen kan ik slechts gissen, maar van Laura zullen we op sportgebied zeker nog horen. Ik heb me laten vertellen, dat zij met crosspassing de afgelopen twee jaar nogal eens last heeft gehad van een in de weg staande korfbalpaal, maar dat was in werkelijkheid een ultrageheime training voor  een nieuwe demonstratiesport op de volgende Olympische Spelen: “korfbalpaalinhetmiddenraken”… Een soort van darts maar dan een beetje anders…De afgelopen twee jaar trainde zij in alle rust bij VEO stiekem en is een zekere medaillekandidaat voor team NL… Voor Esmée (Veilt bloemen…) zie ik een grote toekomst in de bloemkwekerij, misschien kan ze nog eens een tulp met de kleuren en naam van VEO (laten) kweken, de “Tulipa VEOWestvlietsia”? Dan kunnen we die in de toekomst aan onze kampioenen uitreiken… Esmée en Laura: Jullie waren een verrijking voor onze club, dank voor een paar fantastische jaren, het ga jullie goed! Hopelijk zien we jullie nog eens terug op Westvliet?!…

De succesvolle C1 in Goes waar Anique van der Stelt deel van uitmaakte. Prijsvraag van deze week: Waar staat Anique op deze foto?

Anique van der Stelt is een kind van onze club… Opgegroeid in de jeugd, dit jaar voor het eerst bij de selectie. Zij speelt in het veld vooral een ondersteunende rol, maar haar schot is bepaald niet misselijk… Zij is in een getalenteerd jeugdteam de VEO-ladder opgeklommen en behaalde met dat team op 19 maart 2016 de vijfde plek op het NK-C in Goes (Wéér Goes… Wat is dat toch met Goes… Tegenwoordig “The place to be?”…). Maar nu op een kruispunt in haar leven beland en studerend in Amsterdam. Lastig te combineren met korfballen in Voorburg. Tot haar en onze spijt is het moment van vertrek aangebroken. De studie psychobiologie en het studentenleven slokt de komende jaren haar tijd op. Uhhh….effe terug…”Psychobiologie”…Wat is dat eigenlijk voor een studie?… (Met de komst van Delft is míj́n IQ helaas niet gestegen… Die gratis stijging geldt zeker niet voor donateurs?…) Deze studie (op wikipedia opgezocht…) schijnt zich bezig te houden met de biologische achtergrond van psychologische processen… Ahaaaaa…Maar dan is het mij natuurlijk direct duidelijk! Men onderzoekt dus bijvoorbeeld het effect van linksdraaiende biologische yoghurt op de geestelijke gesteldheid… Toch?… Hmm… Ik geloof dat ik de komende tijd beter rechtsdraaiende vanillevla probeer…😜… Anique, het was voor VEO een feest om jou aan boord te hebben, we gaan je erg missen en jij VEO waarschijnlijk ook. Maar je studie is voor nu het belangrijkst. We wensen je van harte het allerbeste toe en zien je na zaterdag natuurlijk graag nog eens terug op Westvliet!!!

Op deze foto na de recordpoging langste korfbalwedstrijd (Echt waar: eindstand 811-892…) rechtsonder vermoeid in de ogen wrijvend: Christine van Eijsden. Wie herkent u nog meer van deze helden en heldinnen?…

Christine van Eijsden was voor mij een oorverdovend stille kracht. Ik heb haar (Toen zij bij VEO terug kwam na een uitstapje bij KVS…) ooit beschreven als: “Klein maar fijn: kwikzilver snel, balvast, slim en voorzien van een prettig schot.  Een goed tactisch inzicht met oog voor vakgenoten. En… mederecordhoudster van de officieus langste korfbalwedstrijd!” Die mening is niet veranderd. Dit seizoen zag ik niet veel wedstrijden, maar ik heb haar toch een paar in zien knallen op belangrijke momenten en ik herinner mij een thuiswedstrijd op het veld tegen GKV, waar zelfs de Gorcumse “zaag” tegen haar in stelling werd gebracht teneinde de regen aan Eijsdense doorbraken te stoppen… Helaas had zij nogal eens te kampen met blessures. Inmiddels heb ik viavia begrepen, dat zij Nederland uit de brand gaat helpen en gaat werken aan het tekort aan onderwijzers: Zij gaat naast haar gewone dagelijkse werk straks aan de Pabo studeren… Ga d’r maar aan staan… Zal een klusje zijn: werken én studeren… logisch dat er minder tijd is voor korfbal… Enfin, volgens mij boffen die kinderen straks, want Christine wordt zeker een heel leuke juf én korfbalambassadrice op de basisschool! Als ze nu een beetje in de buurt gaat werken, zijn we vast verzekerd van ledenaanwas! Christine, het was fijn dat je er was, hopelijk heb jij het goed gehad bij VEO, ik ga in ieder geval je flitsende doorbraak en belangrijke afstandsschoten missen. Zien we jou ook nog eens terug op Westvliet??…Veel succes met de Pabo!!

Begin oktober 2020 was Christine een plaag voor de GKV verdediging, hier was het bij haar zoveelste doorbraak weer alle hens aan dek bij de oranje vrouwen. Op de foto verder nog VEO’ers (vlnr.) Daan de Groot, Sylvia Jongenburger en geheel rechts Roy van der Kroft.
Iconische prent: Roy van der Kroft (25) torent boven alles en iedereen uit, is bezig met een fadeaway met een blauwe mist als achtergrond …Schitterend!!… Dit was tijdens de kampioenswedstrijd in seizoen 2017-2018 thuis tegen Rigtersbleek (eindstand 25-14…)… De legende laat in het midden of dit schot doel trof of niet…

En dan komen we bij de mannen, twee leden van het oude “dreamteam”… Te beginnen met Roy van der Kroft: Wat zou hij gaan doen??…. Voor Roy (Een paar jaar terug met een paar maatjes overgekomen van Refleks en in het vriendenteam van VEO 3 “gerijpt” voor het keurkorps. Bij insiders voorheen bekend als “Ice”, de koele kikker en steunpilaar van VEO 1 in het gouden kampioensseizoen 2017-2018, zekerheid vanaf de strafworpstip en gevreesd om zijn “fadeaway”… En trouwens ex-vakmaat van Daan “de Grote”…hmmm… dat klinkt eigenlijk wel een beetje als ex-celmaat…😜…) zie ik al fantaserend een mooie toekomst weggelegd als managing partner van een kleine B&B aan de Algarve. Stelt u zich eens voor: U zit daar met bruine beentjes in de vroege ochtend aan de zonnige ontbijttafel op het terras lekker in de verte te staren naar een vredig kabbelende helderblauwe zee… En dan komt Roy voorzien van een kek schortje plus éééénig gebloemd sjaaltje gezellig een praatje maken en vragen of uw eitje lang genoeg gekookt is?!… Wat goeoeoeoed…😎… Een passender frisse plek voor een nieuwe fase in het leven van “Ice” kan ik even niet bedenken of (voor intimi…) het moet iets op Slot Zeist zijn… Hey Roy, Ik kan me voorstellen, dat je na al die jaren korfbal een keer toe bent aan een verfrissing, maarruh….Ik wil nog wel effe kwijt, dat ik van je heb genoten! Het ga je goed man! Succes met je carriére… Je bent altijd welkom op Westvliet!!! …Enne… geef effe het adres van je B&B door mocht het ooit écht zover komen?…

Op de kampioensfoto na eerder genoemde wedstrijd tegen Rigtersbleek (Veldkampioenschap 2017-2018) blijkt duidelijk, dat Roy van der Kroft talent heeft om een glaasje voor u in te schenken, nietwaar Bouke?…

En last but not least onze Daan “de Grote”, wat zal hij gaan doen?… Ik zie hem met zijn Sylvia de wereld verkennen en op een zeilschip de wereldzeeën bevaren. Natuurlijk staat kapitein De Groot koersvast aan het roer: op de rechter schouder een tattoo van een anker, op de linker een papagaai met ooglap en kunstpoot. Syl (Voor de veiligheid vlindertjes om…) is hoog in het kraaiennest te vinden, waarschuwend voor riffen, waar Daan het gezin (Kik en Lev -zwemvestjes…- gaan natuurlijk mee…) veilig tussendoor loodst. (In de Straat van Gibraltar is het tegenwoordig trouwens een bééétje oppassen voor snel ontstemde orka’s heb ik pas gelezen…Iets voor een psychobio-onderzoekje?…) Daan, er heeft reeds een uitgebreid stuk over jouw afzwaaien op de site gestaan, wat moet ik nog meer zeggen?… Je was onze kleurrijke “Witte Parel” (“Zwarte Parel” Gerald van Dijk schrikt nog steeds af en toe zacht snikkend van je wakker…😉…)… altijd knokkend voor iedere centimeter met een geweldige neus voor de korf… Jij ziet de beslissende strafworp en de beleving daarna in de kampioenswedstrijd tegen RWA in Essesteijn (zaal 2017-2018)  als jouw “finest hour” en daarom die foto hieronder nog maar een keer geplaatst. (Let u vooral op de beleving van alle VEO’ers op onderstaande prent…) Daan: Ik gun jou en je gezin het allerbeste en zoals vroeger bij het Land van Ooit gewoon was: Voor jou een diepe buiging en een zwierige zwaai met mijn gevederde hoed: Tot ooit op Westvliet!….

(Daan vindt dit zelf zijn “finest hour” bij VEO…) Zaterdag 10 februari 2018, 20.57 u: “Daan de Groot (Naast de korf bij de springende -let op hoe hoog!…- Bouke van Drunick) heeft met nog luttele seconden op de klok de beslissende strafworp benut: 22-20 de buit is binnen!!… VEO is zaalkampioen!” Wat een ontlading…😄…”

En, beste VEO’ers, het is jammer dat zij gaan, maar … dat is nu eenmaal het leven. Er is meer dan korfbal alleen en laten we de mooie herinneringen koesteren. Hopelijk zien we ze nog vaak terug langs de lijn van onze  Arena (of kan ik na dit voetbalseizoen beter spreken van de “Kuip” …😜…) op Westvliet?…

Tot slot: Om deze “Big Six” te spotten hoef je niet naar Afrika, aanstaande zaterdag 17/6 speelt de selectie thuis tegen OVVO 1 en 2 de laatste duels van het seizoen. De wedstrijden beginnen om resp. 16.00 en 14.30 u. Er staat voor de teams van VEO en “Op Volharding Volgt Overwinning” niets meer op het spel behalve de “wedstrijd-eer”. De vier ploegen zijn volgend seizoen verzekerd van plaatsing in de (reserve) hoofdklasse en het zonnetje zal zeker schijnen. Een ideaal scenario voor relaxte pretpotjes met veel goals en gallery-play van de bovenste plank. Maar bovenal…. Dit is uw laatste kans om deze scheidende “Big Six” nog één keer in actie te zien. Zorg dat u, uw kennissen, huisdieren en familieleden erbij zijn. Laten we ze een passend afscheid geven!!!! 💪🏻💪🏻 💪🏻….🍻🥂…🥇…


Geplaatst

in

door

Tags: