Afgelopen weekend streden zes kapiteins met hun bemanningen om de schatkist, eeuwige roem en natuurlijk het allerbelangrijkste: Heersers worden over de 7 zeeën.
Vrijdag arriveerden alle aspiranten in Stroe en kon kamp 2026 eindelijk van start. Nadat iedereen hun slaaphuisje had gevonden en zijn/haar bed had opgemaakt, begonnen we met de piratenceremonie. De kapiteins kozen hun bemanning en vanaf dat moment was de strijd geopend. Gedurende het weekend konden de vloten zeemunten verdienen met bosspellen, quests en door andere bemanningsleden af te schieten met waterpistolen.

De sfeer zat er vanaf het eerste moment goed in. Nadat de kampregels waren uitgelegd – en door sommige kinderen vooral werden gezien als interessante suggesties – was het tijd voor een van de hoogtepunten van het kamp: de dropping. In groepjes werden de kinderen afgezet met de opdracht om het kamphuis terug te vinden. Sommige groepjes deden dat verrassend snel. Andere groepjes ontdekten vooral delen van Stroe en omstreken waarvan niemand wist dat ze bestonden. Dat er weinig geslapen zou worden dit weekend, werd al snel duidelijk.
Zaterdag stond bomvol activiteiten. Van grensverkenners en het smokkelspel tot levend cluedo en een geïmproviseerde bonte avond.
Tijdens de spellen ontdekten we dat er tussen de aspiranten een aantal bijzonder creatieve geesten rondliepen. Munten verdwenen soms op mysterieuze wijze, kinderen bleken ineens op plekken te zitten waar ze niet hoorden te zijn en sommige deelnemers hadden een indrukwekkend talent ontwikkeld voor het nét niet (nét wel) overtreden van regels. Gelukkig zat de leiding er bovenop en werden de nodige ‘straffen’ uitgedeeld.
Na het avondeten volgde de bonte avond. Wat begon als een geïmproviseerd plan van de leiding groeide uit tot een verrassend spektakel. De kinderen kwamen met enthousiaste acts waar menig talentenjacht jaloers op zou zijn. We zagen een zwaardgevecht, Vincent verbrak Marshmallow-records met Chubby Bunny, Sinterklaas maakte midden in juli een gastoptreden en de leiding moest verschillende proefjes en uitdagingen doorstaan. Natuurlijk werd er ook volop gedanst en gezongen tijdens de muziekbingo.
Maar toen…
Toen was het tijd voor het laatste bosspel. Althans, dat dachten de kinderen.
Onderweg naar een potje Levend Cluedo kwam ineens een angstige dominee uit het bos gerend. Hij waarschuwde ons voor mysterieuze monniken die vreemde rituelen uitvoerden en naar ons op zoek waren. Op dat moment werd duidelijk dat Levend Cluedo helemaal niet op het programma stond.
Het was tijd voor een spooktocht.
Groepje voor groepje moesten ze het donkere bos in met één belangrijke regel: laat het touw niet los. Wat volgde waren gillende kinderen, rennende kinderen, heel stoere kinderen die vijf minuten later toch iets minder stoer bleken en zeker 2 deelnemers die waarschijnlijk een nieuw snelheidsrecord door het bos hebben gevestigd.
Met enorme dank aan onze externe acteurs kregen we de aspiranten precies daar waar we ze wilden hebben: doodsbang, maar wel met een grote glimlach achteraf.

Dankzij de spooktocht werd ook de tweede nacht niet bepaald lang. Toch zat iedereen zondag om 10.00 uur weer keurig aan het ontbijt. Zonder gemopper. Of in ieder geval zonder hoorbaar gemopper.
Het kamp werd afgesloten met het klassieke Water, Spons, Vuur, waarin de laatste zeemunten konden worden verdiend. Daarna volgde de eindceremonie. Alle munten werden geteld, bonuspunten en strafpunten verrekend en de spanning steeg.
Uiteindelijk kon Team Rood – de Red Flag Fleet, onder leiding van Jada en Alana, zich met overtuiging uitroepen tot de heersers van de 7 zeeën. Daarnaast werd Willemijn gekroond tot grootste schavuit van het kamp – een prijs die je eigenlijk liever niet wint, maar stiekem toch een beetje wilt hebben.

Tot slot willen we alle kinderen complimenteren met hun inzet tijdens de corvee, het opruimen van het kamp en het op tijd inpakken van hun spullen. Ook bedanken we hen voor het naleven van de regels… en voor het regelmatig opzoeken van de grenzen daarvan. Want laten we eerlijk zijn: zonder een klein beetje kattenkwaad hadden wij als leiding ook veel minder leuke strafopdrachten kunnen verzinnen.
—> let op: doe nog wel even een extra tekencheck!!
En ouders, bedankt voor het rijden!
Aspirantenkamp 2026, je was geweldig. Zien we jullie volgend jaar weer?!

De Jeugdcommmissie

