
Afgelopen weekend stond de selectie van VEO tegenover de selectie van SDO (k). Vorige confrontatie konden er twee punten bijgeschreven worden, ditmaal een vierklapper voor de selectie van VEO. VEO 2 kwam moeizaam tot goals, maar wist uiteindelijk met overmacht te winnen van SDO: 12-19, ook al doet de uitslag anders vermoeden. Het vlaggenschip van VEO heeft hele goede zaken gedaan in dit overgangsklassejaar. Het wist te winnen van SDO en door de winst van een week eerder tegen Achilles is de ploeg veel eerder dan verwacht veilig. En is handhaving een feit.
Zoals in de inleiding gezegd, heeft VEO 2 een goede pot korfbal op de mat gelegd. Het enige wat in deze wedstrijd ontbrak, waren doelpunten. Oké, VEO 2 speelde niet zijn beste wedstrijd van het seizoen, maar het was meer dan genoeg. Genoeg om SDO geen kansen te geven deze middag. VEO scoort één doelpunt meer dan in de vorige confrontatie, maar laat veel minder goals door, waardoor er een eindstand van 12-19 op het bord verschijnt. Zo is VEO 2 gehandhaafd. Al zal de ploeg van coach Rot daar totaal niet aan hebben getwijfeld, gezien de kwaliteit van de ploeg.
Dan de wedstrijd van VEO 1. Eerder dan gebruikelijk was VEO 1 aanwezig bij SDO. Dit had ook een zeer goede reden. Het was voor de selectie van VEO mogelijk gemaakt om per touringcar, door firma Van Heugten Tours gesponsord, naar Kamerik af te reizen. Uiteraard was het tegelijkertijd verzamelen om vervolgens als één selectie te vertrekken. Heerlijk en mooi om zo ontspannen op weg te gaan. Geen stress voor de bestuurders. Heerlijk relaxt op weg naar een pot korfbal. Een wandelingetje in het plaatselijke dorp, een goede voorwedstrijd met een strijdend VEO 2 en het eerste van VEO kon zich klaarmaken voor hun clash met SDO 1.
In SDO zou het een gebrande tegenstander vinden. Dit omdat SDO zo’n 48 uur eerder letterlijk in de dying seconds had verloren van Rohda, de concurrent in de strijd om lijfsbehoud. VEO wist dus wat het te doen stond: vanaf begin tot eind er een wedstrijd van maken en vroegtijdig laten merken dat het deze zaterdag niet zo spannend zou gaan worden als afgelopen woensdag. Het was dan ook VEO dat de brilstand van het bord haalde. Met een mooie afstandstreffer trof Britt doel. Niet veel later werd het 1-1 en was de wedstrijd los.
VEO wist dat SDO een ploeg is die lang kan blijven plakken aan de tegenstander. Je bent niet zomaar van ze af. Dit deed dan ook wel de stand vermoeden. Vanuit 1-2 van Meike werd het 2-2, waarna bij een stand van 3-4 door Thom daadwerkelijk het eerste gaatje geslagen kon worden. Het was allemaal niet groots wat VEO liet zien, maar verdedigend was het goed. SDO kwam ook moeilijk in het spel, waardoor VEO zelf niet groots hoefde te spelen. Bouke legde aan voor de 3-5 vanaf de strafworstip, waarna Britt, Thom en nogmaals Boukede zesde, zevende en achtste treffer noteerden. Even komt SDO nog terug en verkleint het gat naar drie doelpunten, maar verder laat VEO het niet komen. VEO duwt door naar een 6-11-stand bij rust. Verdedigend goed en aanvallend goed genoeg om met een ruime ruststand de kleedkamers op te zoeken.
Tijd om het te hebben over beter korfbal. Hoe gaat VEO ervoor zorgen dat het aanvallend nog beter gaat lopen?
Nou, stroef was de uitvoering vooral net na rust. Niet VEO, maar SDO weet na rust als eerste twee keer te scoren: 8-11. Gelukkig scoort Meike snel de 8-12, waardoor de ruime marge van vier goals blijft bestaan. Het aanvalsplan van SDO loopt vast. Met moeite komt het onder de druk vandaan, waarna VEO eigenlijk alleen maar makkelijker doel treft. Via een afstandsschot van David weet VEO zelfs de marge op acht doelpunten te zetten: 10-18. Het geloof bij SDO is weg. En eigenlijk, voor het mooie, duurt de wedstrijd te lang. VEO weet dat het gaat winnen, SDO weet dat het gaat verliezen. En hier wordt het korfbal aan beide kanten niet beter van, kan ik u zeggen. Even zet SDO nog een klein beetje aan. Via twee afstandstreffers komt het op 12-18, waarna Bouke definitief de wedstrijd beslist met de negentiende treffer voor VEO. De laatste twee goals van SDO zijn voor de bühne.
De symbolische champagne kan ontkurkt worden, shooters ontploffen en er wordt gezongen zoals verdiend. Want naast VEO 2 is ook VEO 1 gehandhaafd en verzekerd van nog een jaar overgangsklasse. Superknap is het dat VEO 1 zich al zo vroeg in het zaalseizoen weet veilig te spelen in deze op voorhand pittige overgangsklassepoule. In een seizoen dat zeker niet prettig is begonnen, met twee zware blessures aan de dameskant. De ploeg is met stappen vooruitgegaan. Zoveel stappen zelfs dat het kan winnen van een titelkandidaat (lees: Achilles)!
De honger is nog zeker niet gestild, reken daar maar op. Nog twee keer komt VEO een tegenstander tegen waarvan voor de kerst is gebleken dat er van te winnen is. Hoe lekker zou het zijn als ook deze punten worden binnengehaald? Lekker! En wanneer is het weer stuntweek? Want deze ploeg kan een hoop en wil graag aan korfballend Nederland laten zien dat het meer is dan een eventuele ploeg die moet spelen voor handhaving.
Zijn jullie erbij aanstaande zaterdag, waar net voor de voorjaarsvakantie de degens kruisen met de selectie van ONDO (G)? Moedig deze toppers van VEO 1 & 2 aan op weg naar de punten. Geef ze het applaus dat ze verdienen!
